Skyfall: İstanbul kazan James Bond kepçe…

Tam elli yıldır devam eden dünyanın en dayanıklı film serisi James Bond’un yenisi “Skyfall”, inci beyazı dişlerin arasında sırıtan bir çürük gibi göze batan “Quantum of Solace”dan sonra ilaç gibi geliyor.

“Skyfall”, İstanbul’un yarısının talan edildiği bomba gibi bir açılışla başlayıp, Bond’un bir hata sonucu vurulması ile devam ediyor.  Bond vurulup kuru kafalar, mezar taşları ve Adele şarkılarıyla dolu jeneriğin içine düşüp kayboluyor. Bu arada hayır, “Taken 2”kadar olmasa da İstanbul yine milyonlarca kişinin görmesini isteyeceğin gibi resmedilmemiş.

Skyfall: İstanbul kazan James Bond kepçe...

Evet, serinin Daniel Craig’li filmlerindeki “James Bond da insandır canım” yaklaşımı, bu film ile doruğa ulaşıyor ve ilk kez James Bond’u gerçek bir insan gibi kırılgan, ateş edemeyen ve hazır mısın, sakallı haliyle görüyoruz. Tabii serinin mizacına biraz ters bir durum ama ne yapacaksınız…

“Skyfall”ın kötüsü Silva (Saçı oksijenle açılmış bir Javier Bardem), kafayı Bond’dan intikam almaya takmış bir siber terörist. Üstelik elinde, gizli görevlerdeki tüm ajanların isimlerini ortaya dökecek bir liste var.

 

Yeni Bond filmi, serinin ilk kez saygın bir yönetmene (Sam Mendes) kavuşması sayesinde de olabilir, eğlenceli, üzücü, zeki ve çok heyecanlı. İzlediğimiz en iyi Bond demiyoruz ama en iyilerinden biri. Gönlümüz “En iyi”ye doğru da kaymıyor değil!

One Response to “Skyfall: İstanbul kazan James Bond kepçe…”

  1. masko dedi ki:

    Ülkemizde böyle favori filmlerin çekilmesi oldukça güzel. Türkiye her geçen gün dünya medyasında artarak yer almaya devam ediyor. Ama eskisi gibi terör olayları ile değil sportif, dizi, film, edebiyat gibi güzel şeyler ile adından bahsettiriyor.

Yorum YapGürsoy Azerbaycan Kargo | Gürsoylar